30 жовтня в Києві, в Українському домі, пройшов одноденний Форум внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від конфлікту «Разом до результату», організований Українським інститутом з прав людини та Українською Гельсенською спілкою з прав людини в рамках проекту Адвокації законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні, за підтримки агентства ООН у справах біженців.

Основна мета Форуму – пошук та прийняття спільних рішень щодо розв’язання  проблем, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи. Напрацювання будуть передані зацікавленим органам державної влади у вигляді рекомендацій для подальшого втілення в законопроектах, рішеннях Уряду, реалізації в громадських проектах та ініціативах.

З вітальною промовою від Агенції ООН з питань біженців виступила Ноель Калхун, заступниця Представника Агенства ООН з питань біженців в Україні. Пані Ноель торкнулася нагальних проблем, які доводиться щоденно вирішувати тим, хто вимушений був залишити свій дім аби врятувати життя.

У Форумі приймали участь народні депутати України, представники міжнародних організацій, національних та неурядових правозахисних організацій, а також державних органів задля обговорення та об’єднання зусиль для вирішення «незручних» питань ВПО.

Одноденний Форум було поділено на дві частини – пленарне обговорення та робота в секціях.

Під час пленарної частини виступали народні депутати - Мустафа Найєм, Наталія Королевська, Олена Сотник. Учасники Форуму мали можливість біля «відкритого мікрофону» озвучити важливі для них питання.

Питань було дуже багато, схожих і різних, відповіді на них також були різними – більш змістовними і менш, конкретними і досить «розмитими».

Панельна дискусія «Інтеграція ВПО – найкращі практики» передбачала і мій виступ. Презентацію про наш інститут, яку я мала можливість продемонструвати, зустріли дуже позитивно. Валерія Лутковська, уповноважена Верховної Ради з прав людини, наголосила на тому, що дуже вірно названа презентація «Успішність Донецького юридичного інституту – один із кроків на шляху деокупації Донбасу». За словами пані Валерії тільки впевненість у своїх силах і вірність напрямку руху дають можливість досягти успішної діяльності в складних умовах. Не аби який інтерес викликав той факт, що на базі Донецького юридичного інституту вже три роки функціонує Освітній центр «Донбас -Україна», через який до вишу-переселенця вступило 55 осіб, 36 з яких – цього року.

Важливою сходинкою розвитку, на яку підійнявся заклад вищої освіти, є відкриття Інформаційного центру Європейського Союзу. Ця інформація була схвально сприйнята  як ще одна перемога інституту, як вагомий важіль, що дає можливість упевнено йти вперед.

Друга половина дня була присвячена роботі в секціях. Я обрала для себе секцію «Комунікація на рівні територіальних громад», модератором якої виступав Олександр Дмитрієв – представник громадського об`єднання «Донбас - SOS». Треба було «довести» присутнім, що наш заклад є корисною складовою міста. А доказів виявилося більш, ніж достатньо. На базі інституту навчаються і студенти, і курсанти – у абітурієнта є вибір: бути цивільним юристом чи вступити до лав підрозділів Національної поліції України: на базі інституту ведуть роботу курси довузівської підготовки, відкриті для кожного у місті Кривому Розі:  Інформаційний центр юридичної та поліцейської освіти «Кривий Ріг юридичний» створений перш за все для того, щоб надати можливість громаді міста вільно користуватися літературою, яку має фонд бібліотеки вишу; відкриття Інформаційного Центру Європейського Союзу - значуща подія не лише для інституту, а й для всього міста: це джерело оперативного надання актуальної інформації щодо молодіжних навчальних програм ЄС, літератури з питань спільних здобутків держав – членів ЄС, проблематики і стратегії розвитку європейської спільноти.  Співробітники та здобувачі вищої освіти Донецького юридичного інституту МВС України постійно приймають участь у заходах міста, чим доводять свою активну життєву позицію і причетність до життя міста, в якому живуть і працюють.

Підсумкова дискусія «Результат - разом» ще раз впевнила в тому, що тільки сумісними зусиллями, завдяки підтримці однодумців можна досягти результату. Кожен зрозумів, що про себе треба говорити (не обов’язково щоразу виступати з проханням, а просто інформувати про себе), йти вперед і вести за собою, працювати командою в одному напрямку. І результат буде, тому що ми – разом.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Директор загальної бібліотеки Наталія Малюгіна

Real time web analytics, Heat map tracking