З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. При цьому на грип припадає 12-15%. В епідемічний сезон за короткий період часу (4-6 тижнів) ці недуги підхоплюють 70-85% населення. Близько половини з них – діти.

При появі нового штаму все населення виявляється неімунним. Захворювання поширюється лавиноподібно, виникає велика кількість важких форм захворювання і летальних випадків. Джерелом інфекції є хвора людина. Механізми передачі інфекції – повітряно-крапельний та контактний. Масовому поширенню грипу сприяють хворі на легкі форми, особливо ті, хто недбало ставиться до свого здоров’я і до небезпеки зараження оточуючих. З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чхання, розмови вірус може розсіюватися на кілька метрів від хворого. Неабияке значення в механізмі передачі інфекції має контакт брудних інфікованих рук зі слизовими оболонками очей або роту.

Типові симптоми грипу

  • різкий підйом температури тіла до 38-40оС;
  • лихоманка;
  • слабкість;
  • біль у м’язах, суглобах, животі, очах.

Хворий відчуває ускладнення дихання через ніс, першіння в горлі, стиснення за грудиною, сухий болючий кашель.

Як захистити себе від грипу?

Основним заходом специфічної профілактики є своєчасна вакцинація. Вона здійснюється до початку епідемічного сезону протигрипозною вакциною, що відповідає ведучому штаму і містить зазвичай антигени відразу трьох штамів вірусу, які відбираються на основі рекомендацій ВООЗ.

Вакцинація особливо рекомендована групам ризику – дітям, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання, людям похилого віку з хронічними захворюваннями,  медичним працівникам, викладачам навчальних закладів, працівникам сфери обслуговування.

В аптечній мережі Кривого Рогу та Маріуполя з’явилася сучасна вакцина проти грипу виробництва Франції – «Ваксигрип-тетра». Препарат розроблено з урахуванням штамів вірусу грипу, які будуть актуальними в епідемічному сезоні 2018-2019 року.

Щоб зменшити ризик інфікування також рекомендується:

- уникати тісних контактів з людьми, які чхають і кашляють;

- не торкатися руками очей, рота і носа;

- регулярно ретельно мити руки з милом, протирати їх спиртовмісним засобом для дезінфекції рук або одноразовими вологими серветками;

- здійснювати вологе прибирання, провітрювання і зволоження повітря у приміщенні.

Що робити, якщо ви захворіли на грип

Слід залишатися вдома і дотримуватися постільного режиму протягом усього температурного періоду, оскільки грипозне захворювання є великим навантаженням на серцево-судинну систему. Пити більше рідини, щоб вимивати токсичні продукти обміну, які утворюються під час інфекційного захворювання. Звернутися до лікаря. Саме він повинен призначити необхідне лікування з урахуванням вашого стану здоров’я і віку.

Закликаємо співробітників, курсантів, студентів і слухачів до активної профілактики грипу.

 

Медико-санітарна частина ДЮІ

Real time web analytics, Heat map tracking