Донецький юридичний інститут МВС України

Незважаючи на вимушену віддаленість вишу від рідної Донеччини важливим для інституту залишається співпраця з ГУ НП в Донецькій області, Департаментом освіти та науки Донецької облдержадміністрації, навчальними закладами, Лігою майбутніх поліцейських, Маріупольською міською радою та ін.

Слід відмітити позитивну ініціативу громади м. Маріуполь та особисто мера міста Вадима Бойченка у тому, щоб Донецький юридичний інститут повернувся на Рідну землю. Питання відновлення освітньої та наукової діяльності нашого навчального закладу на території Донеччини – це найактуальніше та найболючіше питання для усього науково-педагогічного колективу вишу. Стратегічним кроком щодо вирішення цього питання за зазначеним напрямом виявилось підписання 18 жовтня 2016 року меморандуму між навчальними закладами Донеччини, Маріупольською міською радою та ГО «Фонд розвитку Маріуполя» про необхідність духовного культурного, освітнього та наукового збагачення нашого Рідного міста.

На сьогодні для колективу Донецького юридичного інституту МВС України пріоритетним є питання щодо створення окремого навчального підрозділу (факультету) у м. Маріуполь Донецької області та приведення його у відповідність для забезпечення навчання курсантів та слухачів Національної поліції.

Міністерством внутрішніх справ України прийнято рішення про передачу на баланс Донецькому юридичному інституту Маріупольського навчального центру підготовки поліцейських (м. Маріуполь, проспект Будівельників, 145). Також міською владою м. Маріуполь планується виділення нашому навчальному закладу двох будівель, які розташовані за адресою: м. Маріуполь, вул. Луніна, 89 та вул. Нахімова, 7.

Про навчальний центр 3

Також, для здійснення освітньої діяльності пов’язаної з первинною підготовкою та підвищенням кваліфікації співробітників Національної поліції України відповідно до Концепції реформування освіти в Міністерстві внутрішніх справ України наказом МВС на баланс Донецького юридичного інституту МВС України передано Маріупольський навчальний центр підготовки поліцейських, який включає територію загальною площею 34885кв.м, на якій розташовані такі будівлі: навчально-виховний комплекс, спортивний комплекс, плац, смуга перешкоди, 100 метровий тир, гаражі, складські приміщення тощо.

Успішно здійснивши набір курсантів на денну форму навчання у 2016 році на території міста Кривий Ріг Дніпропетровської області (місце тимчасової дислокації навчального закладу), Донецький юридичний інститут як виш-переселенець продовжує проводити профорієнтаційні заходи як на території Дніпропетровської, так і на рідній Донеччині, де у 2017 році заплановано набір курсантів у кількості 125 осіб.

Адже незважаючи на те, що натепер інститут тимчасово передислокований до м. Кривий Ріг, основним завданням вишу є надання якісної юридичної освіти європейського рівня в першу чергу мешканцям Донеччини та землякам, що лишилися жити на непідконтрольних українській владі території.

З метою вирішення цього завдання у цьому 2017 році, за пропозицію ректора інституту, доктора наук з державного управління, професора, заслуженого юриста України Віктора Миколайовича Бесчастного, запроваджено новий формат проведення профорієнтаційних заходів – Фестиваль «День поліцейської та юридичної освіти», особливістю проведення якого є наявність декількох сторін-організаторів (Головне управління Національної поліції в Донецькій області, Донецький юридичний інститут МВС України, Управління патрульної поліції та територіальні відділи поліції, а також виконавчі комітети на території населених пунктів, де проводяться Фестивалі). Хочеться зазначити, що ці заходи привернули значну увагу потенційних абітурієнтів, їх батьків та друзів, значна частина серед яких є учасниками Ліги майбутніх поліцейських.

Так, 21 січня 2017 року на базі Маріупольського навчального центру підготовки поліцейських І (перший) Фестиваль «День поліцейської та юридичної освіти» відбувся на території рідної Донеччини. Вдруге Фестиваль пройшов 11 лютого у місті Покровськ, втретє – 18 лютого у місті Краматорськ, а вчетверте – 4 березня у місті Бахмут. Хочеться зазначити, що ці заходи привернули значну увагу потенційних абітурієнтів, їх батьків та друзів, значна частина серед яких є учасниками Ліги майбутніх поліцейських.

Про навчальний центр 9

Зазначені заходи стали новими та дієвими видами залучення місцевої громади  до поліцейського середовища, адже надали можливість пересічними громадянам безпосередньо ознайомитись з особливостями несення служби в Новій поліції. Такий формат проведення заходів дозволяє не тільки об’єднати осіб, які обрали професію поліцейського, але й сприяє підвищенню іміджу поліцейської освіти та стає першими кроками щодо започаткування глобальних правоосвітн

Real time web analytics, Heat map tracking