1 грудня Всесвітній День боротьби зі СНІД. Представники ДЮІ МВС України теж не залишились байдужими та приймають активну участь в профілактиці ВІЛ на території Криворіжжя. Науковий співробітник НДЛ ПППД ДЮІ МВС України Когут Олександра в рамках реалізації проекту «Запровадження взаємодії поліції та організацій громадянського суспільства у сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом розробки механізмів переадресації ЛВІН до необхідних сервісів та послуг» за підтримки Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC) систематично проводить тренінги зі студентами, курсантами та слухачами ДЮІ МВС України.

Програма тренінгу є результатом співпраці представників Регіонального Програмного офісу УНЗ ООН, громадської організації БО «БТ Мережа в м. Кривий Ріг», Донецького юридичного інституту МВС України, Криворізького наркодиспансера та патрульної поліції міста Кривий Ріг.

На тренінгах учасники мають можливість отримати інформацію про епідеміологію ВІЛ-інфекції, способи лікування та профілактики, які сьогодні існують, зокрема в м. Кривий Ріг. Завдяки опрацюванню переконань учасників є можливою зміна відношення правоохоронців до ВІЛ-інфікованих та проблеми поширення ВІЛ-інфекції в цілому. Ознайомлення правоохоронців з соціальними програмами сприяють зниженню шкоди наркотиків та профілактиці зараження ВІЛ-інфекції, які дійсно існують на території Криворіжжя.

Формування відношення до наркозалежних людей, як до таких, які мають проблеми зі здоров’ям надає їм шанс на вихід із залежних станів самосвідомості. Наркозалежність розглядається як важкий стан, на який впливають багато факторів, що сповільнюють лікування. А також в процесі тренінгу відбувається інформування слухачів про світову практику зниження ВІЛ-інфекції, інформування щодо проведення інструктажу для навчання та підготовки поліції до співпраці з медичними закладами, застосування соціальних програм з профілактики ВІЛ-інфекції під час несення служби: визначення ризиків зараження під час обшуку ВІЛ-інфікованих, виявлення ознак та симптомів інтоксикації, знання різновиду наркотиків та їхнього впливу на організм, інформування працівників поліції як розповсюджується ВІЛ, що таке безпечний секс, розкриття психологічного аспекту проблеми спілкування з ВІЛ-інфікованими та наркозалежними, донесення бачення системи охорони здоров’я на захворювання ВІЛ, з метою застосування ефективних методів профілактики, про необхідність застосування соціальних програм, а не карних методів впливу на наркозалежних.

Після того як ВІЛ був уперше клінічно описаний в 1981 р., він поширився по планеті і у багатьох країнах світу перетворився на справжню епідемію, ставши найважливішим глобальним викликом, що представляє загрозу для громадського здоров'я, соціально-економічного розвитку, безпеки і дотримання прав людини. У 2012 р. у світі налічувалося приблизно 35,3 млн. людей, що живуть з ВІЛ (за різними оцінками ‒ від 32,8 до 38,8 млн.). Стрімке поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні та світі, основною рушійною силою якої стало споживання ін'єкційних наркотиків, привело до усвідомлення того, що ефективна відповідь на епідемію неможлива без впровадження широкомасштабних програм профілактики та лікування, серед яких важливе місце займають заходи, спрямовані на споживачів наркотиків.

У той час, як усвідомлення важливої ролі співробітників правоохоронних органів в наданні національної відповіді на епідемію ВІЛ росте, необхідно також підвищувати базовий рівень знань правоохоронців про епідемію ВІЛ та способи профілактики, лікування і підтримки на місцевому, національному і глобальному рівнях. Правоохоронна система, що знає основні способи того, як вона може сприяти профілактиці ВІЛ, є істотною підмогою для успішної реалізації національної програми по боротьбі з ВІЛ. Важливо брати до уваги, що співробітники правоохоронних органів першими контактують з ЛВІН, тому застосування їх участі в реалізації соціальних програм є необхідним.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

НДЛ ПППД ДЮІ МВС України

Real time web analytics, Heat map tracking