На виконання особистого доручення  №75 від 21.06.2018 ректора  Донецького юридичного інституту МВС України  Бесчастного Віктора Миколайовича про національно-патріотичне виховання курсантів інституту та визначення їхнього творчого потенціалу було проведено заходи з  написання творів за темами «Навчаємось, щоб захищати» та «Закон, обов’язок, людяність, честь». Усі курсанти виявили бажання взяти участь у написанні творів. Кожен виклав на папері думки щодо своєї майбутньої професії, її призначення в нашому суспільстві, основних постулатів діяльності поліцейського.

Для оцінювання творчих завдань було створено журі, до складу якого увійшли: перший проректор інституту капітан поліції Назимко Є.С., заступник начальника факультету №1 майор поліції Шапарь А.О., заступник начальника факультету № 2 Пекарський С.П., завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Суюсанов Л.І., доценти  кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Новікова О.О., Пономаренко К.В. та Сабельникова Т.М.  Викладачі-філологи перевірили та проаналізували подані роботи та підбили підсумки щодо визначення найкращих творів.

За темою «Навчаємось, щоб захищати» найкращими визнано такі твори:

1 місце – Пізня Аліна, курсант 303 навчального взводу;

2 місце – Попова Марія, курсант 204 навчального взводу;

3 місце – Назарчук Юрій, курсант 303 навчального взводу.

За темою «Закон, обов’язок, людяність, честь» найкращими визнано такі твори:

1 місце – Ковшик Владислав, курсант 203 навчального взводу;

2 місце – Рижакова Дар’я, курсант 301 навчального взводу;

3 місце – Ромащенко Денис, курсант 202 навчального взводу.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

ТЕКСТИ НАЙКРАЩІ ТВОРІВ ДОДАЮТЬСЯ:

 

Пізня Аліна,

курсант 303 навчального взводу

 

НАВЧАЄМОСЬ, ЩОБ ЗАХИЩАТИ!

Я – курсант Донецького юридичного інституту МВС України. Коли мене спитали, чому я обрала саме цю професію, я відповіла: «Хочу, щоб все було справедливо!» Можливо, коли я вступала до вишу, цілком не усвідомлювала тонкощів майбутньої професії, усієї її відповідальності й важливості. Але в одному я залишаюсь переконаною, як і тоді: справедливість потрібно захищати. Потрібно розуміти, що кулаки та бійка не є зброєю. Часто влучно сказане слово відіграє роль найсильнішої зброї. Я розумію, що слово та знання теж можуть відстоювати, захищати. Ось тому, мабуть,  я і навчаюсь в Донецькому юридичному інституті. Навчаюсь, щоб захищати не лише зброєю чи силовими прийомами, а й словом, силою закону.

Емерсон вважав: «Не існує знань,  які б не були силою». Я також вважаю, що знання – сила. Поважаю людей, які є справжніми професіоналами у своїх галузях – чи то лікар або металург, чи то викладач або агроном. Справжнього фахівця відрізняє висока освіченість, любов до своєї справи, відданість, професіоналізм.

Я також хочу бути справжнім професіоналом своєї справи – справи захисту держави, закону, громадян. Мені потрібно знати Конституцію України,  Закон України «Про Національну поліцію», різні кодекси, нормативно-правові акти та багато іншого, що входить у поняття професіоналізму юриста. Ось тому я і навчаюсь. Навчаюсь, щоб захищати! Важко, але ученість – солодкий плід гіркого кореня.

 

Попова Марія,

курсант 204 навчального взводу

 

НАВЧАЄМОСЬ, ЩОБ ЗАХИЩАТИ

Кожний у дитинстві має мрію про майбутню професію. Дуже важливо обрати таку професію, яка буде до душі.

Коли я була маленькою, вже визначилася, якою буде моя доля. Своє життя хотіла пов’язати з професією поліцейського. Вона складна і відповідальна, але мене не лякають труднощі. Крок за кроком моя мрія здійснюється. Я вступила до Донецького юридичного інституту МВС України і отримала звання рядовий поліції. Девіз навчального закладу – «Навчаємось, щоб захищати». Треба добре вчитися для того, щоб знати як допомогти людям у складних ситуаціях. Професія поліцейського вимагає особливих знань, умінь і навичок, яких нас навчають в інституті. За рік навчання курсанти усвідомили, що відповідають вже не тільки за себе і своїх близьких, але і за життя, здоров’я і безпеку інших, незнайомих їм, людей. У вищому навчальному закладі нам даються всі необхідні теоретичні знання, засвоювати які вкрай важливо для подальшої впевненої служби. Також нас тримають у добрій фізичній формі, яка допоможе нам у майбутньому боротися зі злочинністю. Ми навчаємось, щоб захищати, робити життя інших людей і всього суспільства кращим.

Отже, я переконана, що добре вчитися – це шлях до того, щоб стати хорошим фахівцем, справжнім безстрашним поліцейським, який готовий сміливо боротися з будь-якою небезпекою та захищати громадян своєї країни.

 

Назарчук Юрій,

курсант 303 навчального взводу

 

НАВЧАЄМОСЬ, ЩОБ ЗАХИЩАТИ

«Навчаємось, щоб захищати». Я розумію ці слова так, що впродовж всього навчання у Донецькому юридичному інституті МВС України та служби у відділі поліції, ми поліцейські повинні здобути певних знань для захисту народу та задля безпеки громадян та Батьківщини від проявів жорстокості та тероризму з боку злочинців. Протягом двох років нас навчали бути мужніми, відданими своєму народові, дотримуватись законів. З нас виховують майбутніх героїв України, адже професія поліцейського – це дуже відповідальна і копітка робота, а в деяких випадках навіть небезпечна для життя.

Викладачі, офіцери та інші працівники інституту дарують нам свій дорогоцінний досвід, який буде допомагати нам у подальшій службі.

Нас навчають на лекціях, семінарах та виховних годинах цінувати, оберігати та захищати український народ та неньку Україну.

Ми, курсанти Донецького юридичного інституту, навчаємось, щоб захищати!

 

Ковшик Владислав,

курсант 203 навчального взводу

 

ЗАКОН, ОБОВ’ЯЗОК, ЛЮДЯНІСТЬ, ЧЕСТЬ

Закон, обов’язок, людяність, честь. Такі прості слова, але які вони вагомі для курсанта. Кожен з нас мріє стати  добрим поліцейським, вміло виконувати свої службові обов’язки, мати певні повноваження, допомагати усім громадянам, які звернулися до нього за допомогою. Але, на жаль, досі не кожен повністю розуміє, що треба для цього робити. Я вважаю, що ці слова можуть повною мірою схарактеризувати справжнього поліцейського. Попереду всіх слів стоїть «закон» і це не просто так. Для поліцейського слово закон – це його батько й мати. Правоохоронець може діяти в рамках закону і не інакше. Тільки закон в праві диктувати службовцю, що робити, а що ні. Лише він може як покарати, так і виправдати людину. Тому для мене й для моїх колег за службою «закон» є ключовим словом у нашій професії.

Далі йде «обов’язок». Що ж таке обов’язок для поліцейського. Для мене обов’язок – це те, що ти повинен робити, незалежно від того, подобається це тобі чи ні. Кожен з нас має свої обов’язки. Учитель, наприклад, повинен якнайкраще вчити своїх учнів,  лікар – якісно й совісно лікувати пацієнтів. Так і поліцейський зобов’язаний допомагати людям та виконувати свої службові обов’язки.

Наступним стоїть «людяність». Вона дуже важлива для майбутнього поліцейського. Усі ми люди і кожен з нас може опинитися в безвихідній ситуації, потрапити в халепу чи просто скоїти помилку. Усім, від малого до старого, часом потрібна допомога. І якщо у вас є та сама людяність, то ви обов’язково допоможете безпорадній бабусі перейти дорогу, знайти родичів дитині, яка загубилась, чи допоможете незнайомій людині з будь-яким проханням.

Правоохоронці, що справді мають таку рису характеру, допоможуть вам завжди, не лише на службі, а й у свій вільний час.

І останнє за списком, але не зазначенням слово «честь». Що ж ми маємо на увазі, коли говоримо про честь і гідність працівників Національної поліції. Насамперед, це повага до себе самого. Адже людина, що не поважає себе, не може поважати й інших. Тільки якщо ти матимеш незаплямовану репутацію й будеш чесним перед собою, тільки тоді ти зможеш досягти справжнього успіху і в кар’єрі, і в житті.

 

Рижакова Дар’я,

курсант 301 навчального взводу

 

ЗАКОН, ОБОВ’ЯЗОК, ЛЮДЯНІСТЬ, ЧЕСТЬ

Сучасне громадянське суспільство неможливо уявити без законів та нормативно-правових актів, адже саме це є найважливішим аспектом формування правової держави. Законність є головним методом функціонування суспільства і держави на правових засадах. Закони регулюють усі сфери суспільного життя, вони є гарантом захисту прав та інтересів людини і громадянина, державних органів та різних об’єднань.

Національна поліція України у своїй діяльності повинна чітко дотримуватися вимог законів та нормативних актів України та вимагати виконання цих законів. Все це задля зміцнення правопорядку в державі.

Обов’язок працівника поліції полягає в захисті прав людини, протидії злочинності, дотримання законів та службової дисципліни. Особа, яка вступає на службу в поліції, складає Присягу на вірність українському народові та бере на себе низку службових обов’язків перед суспільством та державою. Кожен поліцейський, склавши Присягу, відчуває обов’язок перед Україною, відчуває, що саме він повинен змінити країну на краще. Якщо кожен почне з себе, зокрема чітко знати та дотримуватися вимог Конституції та законів України, мати бажання допомагати суспільству, боротися за справедливість, не брати хабарі та сумлінно виконувати свої службові обов’язки, тоді в країні почнуться зміни на краще.

Людяність та честь є також основоположним фактором формування особистості поліцейського, адже щодня, заступаючи на службу, ми передусім повинні залишатися справжніми людьми. Людяність – це толерантність, уміння поставити себе на  місце іншої людини, зрозуміти її почуття та емоції, поважати думку та чути людину. Оскільки поліцейський має допомагати суспільству, він повинен бути гуманним, мати людське ставлення до всіх, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження або інших ознак.

Честь є формою прояву поваги та визнання самого себе та оточуючих як особистостей. Щодня поліція взаємодіє із суспільством, тож кожен з нас повинен гордо нести звання поліцейського, поважати свою професію, розуміти, що наша поведінка, розум та емоційний стан напряму впливають на досягнення поставленої мети.

 

Ромащенко Денис,

курсант 202 навчального взводу

 

ЗАКОН, ОБОВ’ЯЗОК, ЛЮДЯНІСТЬ, ЧЕСТЬ

Людська моральність. Що нам про неї відомо? Звідки ми знаємо, що таке добре, а що таке погано? Ще з дитинства нам розповідали казки, де зло кривдить добро та в результаті завжди зазнає поразки. Нас вчили тому, що до іншого треба ставитись так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе. Що добро всесильне, а справедливість обов’язкова. Дитина уважно слухає та свято вірить. А виростаючи, опиняється на роздоріжжі та починає усе переосмислювати. Вона скидає свої рожеві окуляри і починає дивиться на все знайоме ніби новими очима. Раптом виявляється, що добро та зло не бувають абсолютними, а справедливості не буває взагалі. Вона починає пошук істини та, не заходячи, розчаровується. Де ж відшукати цю істину?

За вісімнадцять років свого життя у вирі випадковостей та конфліктів, з якими стикаються люди впродовж свого існування, я зміг дещо зрозуміти. Уся відповідальність лежить виключно на нас. Сила волі, самопримус – елементи, без яких неможливі обов’язок, честь, порядок. У кожної людини завжди є права. А де права, там і обов’язок. На жаль, деякі дорослі про це забувають.

Так, людина може й повинна сприймати виконання своїх громадянських обов’язків та інших зобов’язань як власний моральний обов’язок. Інколи ці категорії можуть конфліктувати. Наприклад, коли обов’язок військовослужбовця вимагає вбити ворога, тим часом як моральний обов’язок виходить із категоричної заборони «не вбий». Людське життя відкрите для подібних конфліктів: саме тому дотримання морального обов’язку здатне переростати у справжній відповідальний вчинок, засвідчувати індивідуальність і силу волі. Усвідомлення своїх обов’язків та відповідальності, на мою думку, переростає в усвідомлення людиною свого суспільного значення. А якщо суспільство визнає це значення, то воно набуває такої нової моральної якості, як честь. Інакше кажучи, це авторитет або репутація. 

Людяність виявляється в тому, що відносини людини та соціуму будуються на принципах толерантності, взаємоповаги, емпатії.  Без цієї риси робота правоохоронця не є можливою та ефективною.

Проте там, де не спрацьовують морально-етичні приписи, там вступає в дію закон. Він виконує функції регулювання відносин між людьми у різних сферах діяльності. Закон є обов’язковим для всіх!

Поліція є обличчям держави. Саме тому закон, обов’язок, людяність та честь є обов’язковими принципами діяльності сучасного майбутнього поліцейського.

 

Real time web analytics, Heat map tracking