13 вересня відбулося чергове робоче засідання Науково-експертної ради при Підкомітеті з питань запобігання і протидії політичній корупції Комітету Верховної ради України з питань запобігання та протидії корупції. В роботі ради взяв участь ректор інституту, професор Віктор Бесчастний.

Під час засідання Науково-експертної ради особливу увагу приділено питанню визначення поняття «політична корупція» в українському законодавстві. Розглядалися питання негативних наслідків корупції у сфері політики та необхідності формування політичної культури суспільства, обговорювалися напрямки антикорупційної політики.

Було наголошено, що корупція сьогодні є складним соціально-правовим і соціально-політичним явищем. Вона пов’язана з усіма соціальними процесами будь-якого суспільства, з урахуванням соціально-політичних, демографічних, національно-психологічних і етнічних особливостей конкретної країни або держави. Це явище носить комплексний, системний характер і в цілому характеризує будь-яку державу. Сучасники визначають корупцію як потужний чинник, який деформує політичну організацію суспільства і підриває демократичні процедури. Основна небезпека її полягає в руйнівній дії на основі державного управління і правового регулювання громадських стосунків.

Члени Науково-експертної ради наголосили на тому, що основна мета державної політики у галузі боротьби з корупцією – створення дієвої системи запобігання і протидії корупції, виявлення та подолання її соціальних передумов і наслідків, викриття корупційних діянь, притягнення до відповідальності винних у їх вчиненні, що потребує ефективної законотворчої  роботи у сфері запобігання та протидії політичній корупції. Науковці-правники результативно відпрацювали норми законодавчих актів, які потребують вдосконалення, доповнень та чіткого визначення механізмів боротьби  з таким суспільно-негативним явищем, як корупція.

Порушені та обговорені під час засідання консультативно-дорадчого органу фахові питання в області протидії спрямовані на належне законодавче забезпечення протидії з корупційними правопорушеннями у сфері політики.

01
02
03
04
05

 

Група комунікації ДЮІ

Real time web analytics, Heat map tracking